Държавата евакуира Радостин Василев, Благо Джизъса и богати чиновници от Дубай, а остави стотици жени и деца
Те си заплащат сами престоя си в Дубай, а от Външно министерство не им дават никаква информация по кое време ще има полет за тях към България
След като страната предпочитано изтегля от Дубай водача на МЕЧ Радостин Василев, бившия футболист Благой Георгиев, прочут с прозвището Джизъса, кифли, инфлуенсъри и куп служители от министерствата, които се оказа, че са нощували в суперлуксозни хотели в Емирствата, се оказа, че на произвола на ориста са оставени стотици наши сънародници.
За казуса през целия ден сигнализират редица туристически организации, които са сюрпризирани от подбора, осъществен от Министерството на външните работи. По няесни аршин са селектирани хора, които получават приоритен билет за разлика от други - без връзки и контатки, като че ли са оставени на произвола на ориста.
Костадин Костадинов, водач на Политическа партия Възраждане, преди минути описа, че жена се е свързала с него и е алармирала за голям безпорядък с евакуационните полети.
" Когато има корабокрушение, злополука, злополучие или изключително състояние постоянно се изтеглят първо дамите и децата. Винаги, без изключение. Случва се обаче да има и изключения - тогава, когато страхливи мъже, уплашени за жалкия си животец, изблъскват и пререждат дамите и децата, с цел да се спасят първо те ", написа Костадинов във фейсбук.
Българска група, която е отишла проведено в Дубай, описа пред БНР, че нямат никаква информация от Външно министерство или консулската работа в Аби Даби.
Те прецизират, че от дипломатическата ни задача в Емирството ги предизвестили, че щели да бъдат известени за полет един час преди излитането.
" Разстоянията в Дубай са огромни и макар, че сме подготвен багаж, времето от един час може да не ни стигне ", споделят те пред публичното радио.
Другият проблем е, че формалната информация, която тече в българските медии във връзка с поемането на разноските от Обединените арабски емирства, за жалост не се удостоверява или в случай че има се отнася единствено за Абу Даби, в Дубай локалните управляващи и министерството, което е на стопанската система и туризма потвърдилиха, че нямаме обезпечени спомагателни нощувки и вдишване на разноските от страна на Емирството в Дубай, описаха още туристите.
В същото време стана ясно, че с два полета от Оман и Дубай връщат през днешния ден още 290 български жители. Това оповестява Министерство на превоза и известията. С полетите, проведени от страната през вчерашния ден у нас бяха прибрани 411 индивида.
След като страната предпочитано изтегля от Дубай водача на МЕЧ Радостин Василев, бившия футболист Благой Георгиев, прочут с прозвището Джизъса, кифли, инфлуенсъри и куп служители от министерствата, които се оказа, че са нощували в суперлуксозни хотели в Емирствата, се оказа, че на произвола на ориста са оставени стотици наши сънародници.
За казуса през целия ден сигнализират редица туристически организации, които са сюрпризирани от подбора, осъществен от Министерството на външните работи. По няесни аршин са селектирани хора, които получават приоритен билет за разлика от други - без връзки и контатки, като че ли са оставени на произвола на ориста.
Костадин Костадинов, водач на Политическа партия Възраждане, преди минути описа, че жена се е свързала с него и е алармирала за голям безпорядък с евакуационните полети.
" Когато има корабокрушение, злополука, злополучие или изключително състояние постоянно се изтеглят първо дамите и децата. Винаги, без изключение. Случва се обаче да има и изключения - тогава, когато страхливи мъже, уплашени за жалкия си животец, изблъскват и пререждат дамите и децата, с цел да се спасят първо те ", написа Костадинов във фейсбук.
Българска група, която е отишла проведено в Дубай, описа пред БНР, че нямат никаква информация от Външно министерство или консулската работа в Аби Даби.
Те прецизират, че от дипломатическата ни задача в Емирството ги предизвестили, че щели да бъдат известени за полет един час преди излитането.
" Разстоянията в Дубай са огромни и макар, че сме подготвен багаж, времето от един час може да не ни стигне ", споделят те пред публичното радио.
Другият проблем е, че формалната информация, която тече в българските медии във връзка с поемането на разноските от Обединените арабски емирства, за жалост не се удостоверява или в случай че има се отнася единствено за Абу Даби, в Дубай локалните управляващи и министерството, което е на стопанската система и туризма потвърдилиха, че нямаме обезпечени спомагателни нощувки и вдишване на разноските от страна на Емирството в Дубай, описаха още туристите.
В същото време стана ясно, че с два полета от Оман и Дубай връщат през днешния ден още 290 български жители. Това оповестява Министерство на превоза и известията. С полетите, проведени от страната през вчерашния ден у нас бяха прибрани 411 индивида.
Източник: flagman.bg
КОМЕНТАРИ




